sveiki atvykę į ExtraDigital.lt
Prekių katalogas
00.00€
Extradigital

Kokie termo pado ir termo pastos skirtumai ir privalumai?

Kompiuterio procesoriaus ar radiatoriaus paviršius niekada nėra visiškai plokščias. Kompiuterio radiatorių pastačius tiesiai ant procesoriaus pastebėtume labai mažus, vos akimi matomus tarpus. Kadangi oras prastai praleidžia šilumą, šie tarpai turi labai neigiamą poveikį šilumos perdavimui. Todėl, norint juos užpildyti būtina naudoti medžiagas pasižyminčias dideliu šilumos laidumu. Tokiu atveju, galite rinktis naudoti termo pastą ar termo padą.

Termo pasta

Termo pasta yra lipni pasta tepama tiesiai ant kompiuterio radiatoriaus ar procesoriaus. Ji dažnai naudojama elektronikos aušinimo srityje. Geros kokybės termo pasta užtikrina geriausią įmanomą aušinimą. Ji prisitaiko prie nelygių paviršių ir tolygiai užpildo tarpus. Dėl to termo pasta tampa universalesnė dirbant su neįprastomis formomis ir komponentais. Deja, termo pastos tepimas gali būti gana nepatogus, be to temo pasta ne visada yra geriausias būdas užpildyti didesnius tarpus. Tokiu atveju, turėtumėte apsvarstyti termo pado naudojimo galimybes.

Termo padas

Termo padas yra daug lengviau montuojamas, nei termo pasta. Termo padas yra lengvai apdorojamas ir gali būti supjaustytas pagal konkrečius dydžius. Deja, jis nėra toks veiksmingas kaip plonas termo pastos sluoksnis. Kai kurie kompiuterio procesoriaus aušintuvai iš karto yra su termo padu tam, kad užtikrintų tvarkingą aušintuvo veikimą. Tačiau, jei kada nors išmontuosite kompiuterio radiatorių, ar jo pozicija pakis, tarp aušintuvo ir procesoriaus atsiras naujų tarpų. Tokiu atveju, nepamirškite pakeisti ir termo pado naujai atsiradusiems tarpams užpildyti.

Daromos klaidos

Dažnai naudojant termo pastą ar termo padą pasitaiko klaidų. Keletas patarimų kaip jų išvengti:

  • Niekada nenaudokite termo pastos ir termo pado kartu. Pridėjus termo pastos ant termo pado iš tikrųjų sumažėja šilumos srautas į kompiuterio radiatorių.
  • Niekada nenaudokite vieno termo pado ant kito. Du ar trys termo pado sluoksniai sudėti vienas ant kito gali sustabdyti procesoriaus veikimą.
  • Termo pasta turi užpildyti tik paviršiaus nelygumus, nereikia dėti didelio pastos sluoksnio. Per didelis kiekis termo pastos gali užlieti procesorių ar kitus komponentus.

Extra Digital platus Arctic termo pastų ir termo padų pasirinkimas

Arctic MX-2 ir Arctic MX-4 termo pasta yra nelaidi elektrai, antikorozinė, pasižymi dideliu klampumu. Dėl šių priežasčių daug saugiau ir lengviau šalia jautrių schemų naudoti Arctic termo pastas nei sukurtas metalo pagrindu.

Actic termo padas:  145x145x1.5mm, 120x20x0.5 mm, 120x20x1 mm, 120x20x1.5 mm, 50x50x0.5mm, 50x50x1.0mm, 145x145x0.5 mm, 145x145x1 mm elektriškai izoliuotas, neįsielektrinantis, sudėtyje nėra metalo dalelių. Todėl,  puikiai veikia kaip užpildas tarp nelygių, šiurkščių paviršių.

Extradigital